Niels Nielsen, 19322002 (aged 69 years)

Name
Niels /Nielsen/
Surname
Nielsen
Given names
Niels
Nickname
Store Niels
Birth
Christening
Godparent: Niels Jensen Nielsen (aged 58 years) — paternal-grandfather
Death of a paternal grandmother
Cause: Sukkersyge med hjertelammelse
Burial of a paternal grandmother
Death of a maternal grandfather
Note: Arbejdsmand, Aldersrentenyder i Saltofte, Kærum sogn, Bag herred, Odense Amt, født i Voer sogn, Hjør…

Arbejdsmand, Aldersrentenyder i Saltofte, Kærum sogn, Bag herred, Odense Amt, født i Voer sogn, Hjørring Amt 18. Februar 1862. Søn af indesidder Christen Jensen og Hustru Anna Catharine Møller. Efterlevende Hustru Agnete Marie Andersen. Sidste fælles bopæl : Saltofte

https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179898&fbclid=IwAR21kb4TVLqv-o7nfE36gpLuv4IiSStEN3QIcmc5PR6-E_I3oQXqHMwDm4w#179898,30509697

Burial of a maternal grandfather
Note: Sognepræst E. Jeppesen

Sognepræst E. Jeppesen Skifteret: Assens 2. Marts 1940

Death of a maternal grandmother
Note: Enke efter Arbejdsmand i Saltofte, Kærum sogn, Bag herres, Odense Amt.

Enke efter Arbejdsmand i Saltofte, Kærum sogn, Bag herres, Odense Amt. Født i Hvejsel Sogn, Vejle Amt 8. september 1870. Datter af Kirsten Marie Andersen Nørby. Afdøde mand Niels Peder Jensen. Sidste fælles bopæl: Kærum

Skifteret: Assens 20. maj 1942 2) 27. maj 1942

https://www.sa.dk/ao-soegesider/da/billedviser?bsid=179898&fbclid=IwAR0fC9eXgEEd3gOzVZdV76j5w6euH08kkAViTx8lSZiA4UFV7iYhQw_Cjrg#179898,30509734

Confirmation
Note:

ved Præst Lindegård

Death of a paternal grandfather
Death of a father
Death of a mother
Burial of a father
Burial of a mother
Description
Store Niels, Tømmer Niels
Death
Restriction: Show to visitors
Burial
Restriction: Show to visitors
Family with parents
father
media/N_118 marinus.jpg
19011969
Birth: April 13, 1901 26 30Gilbjerg, Lindknud sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
Death: April 1, 1969
mother
media/N_155astrid.jpg
19061989
Birth: July 27, 1906 44 35Kjerte sogn, Baag herred, Fyn, Danmark
Death: September 24, 1989Vejen sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
himself
19322002
Birth: October 15, 1932 31 26Gammelby, Læborg sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
Death: March 13, 2002Brørup sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
younger brother
Private
younger brother
Private
younger brother
Private
younger brother
Private
Family with Kristine Marie Roued Christensen
himself
19322002
Birth: October 15, 1932 31 26Gammelby, Læborg sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
Death: March 13, 2002Brørup sogn, Malt herred, Ribe, Danmark
wife
1934
Birth: December 21, 1934 41 37Guldager sogn, Skast herred, Ribe, Danmark
daughter
Private
son
Private
son
Private
son
Private
Note

ved Præst Lindegård